Općina Darda pomaže perspektivnim sportašima

Članak objavljen: 18.04.2013.

Općina Darda pomaže perspektivnim sportašimaOpćina Darda nastavlja pomagati mlade sportaše na početku karijere, ali i one afirmirane kojima nedostaje sponzora. Jučer je načelnik Općine Darda Anto Vukoje uručio donaciju od 2.000 kuna dvojici perspektivnih Darđana Josipu Lazaru i Saši Milinkoviću.

Lazar je sa juniorskom ekipom nogometne  akademije “Krpan & Babić” osvojio 1. mjesto na nedavnom turniru u španjolskoj Maresmei nedaleko od Barcelone. Sudjelovalo je 150 momčadi i ekipa iz svih dijelova svijeta, a mladi Darđanin bio je i najbolji strijelac turnira.

Milinković je član Hrvačkog kluba Osijek s kojim je nastupio u poljskom Krakowu na Svjetskom prvenstvu i osvojio 2. mjesto u kategoriji do 100 kilograma.

Sa prvenstva se vratio sa idejom osnutka hrvačke škole u Dardi, koja bi vrlo brzo trebala početi s radom u zgradi Srednje škole. Načelnik Vukoje je obećao pomoć u opremanju, prije svega strunjačama i besplatnim prostorom za treninge.

Izvor: Radio Baranja